środa, 3 grudnia 2014

Powodzenie programu "Świat się kręci".


Zastanawialiście się dlaczego ludzie oglądają ten program późnym popołudniem i dlaczego cieszy się on takim powodzeniem?
Zapewne nie tylko dlatego, że zapraszają co dzień innych gości. Chodzi raczej o formułę i o nas.
Zmieniła się obyczajowość. Kiedyś ludzie częściej się odwiedzali, zapraszali wzajemnie do siebie, bądź wpadali bez zaproszenia i  zbędnego krygowania się.
Obecnie ludzie nie spotykają się, gorzej- coraz rzadziej rozmawiają ze sobą.
Po co się odwiedzać, siadać przy stole i rozmawiać.
Wystarczy włączyć TVP i widzimy krągły stół, gości oraz rozmowę- uwaga- na żywo! Dookoła siedzą ludzie i my też mamy namiastkę poczucia, że w tej rozmowie uczestniczymy.Wystarczy wziąć pilot telewizora do ręki i rozciągnąć się na kanapie.
Jakie to proste.
Jakże ubogie.


2 komentarze:

rr pisze...

Właśnie od roku nie oglądam Tv, moje dzieci także, zauważam, ze chętnie się bawią ze sobą i wymyslają scenariusze zabaw, jak mamy czas to wpadamy z wizytą. Ale to prawda, że teraz ludzie sa tak zmęczeni, ze czasami widzimy, że przeszkadzamy. Z tego powodu nie odwiedzam mojej siostry ciotecznej, która mieszka za płotem.

Laura Bellini pisze...

Przez długi czas żyłam bez telewizora, później miałam telewizor, ale nie podłączony do anteny, współpracował tylko z dvd. Teraz mam Tv, ale czasem dniami go nie włączam, bo nie ma po co. Jak wiem, że będzie fajny teatr telewizji, to tak lub mundial.
W sumie złodziej czasu.Spotkania z ludźmi to jest coś, prawdziwe emocje. Pozdrawiam!